Sposób na zimową nudę.

Dopóki za oknem świeci słońca, a temperatura sprzyja rozrywkom na powietrzu, nikt nie narzeka na nudę. Każdy znajdzie sobie jakieś zajęcie. Panie wygrzewają się na słońcu, a panowie pobiegają za piłką. Problem powstaje wraz z nadejściem zimy i oziębieniem klimatu. Trzeba wtedy przenieść większość zabaw do pomieszczeń. Tutaj pojawia się, od niedawna modny escape room.


Podstawowa wiedza z języka angielskiego podpowiada nam, że to pokój, z którego trzeba uciec i na tym właśnie to polega. Zostajemy zamknięci w pokoju ze znajomymi i musimy wspólnymi siłami z niego wyjść. Jak to zrobić? Wykonując serie zadań i posługując się wskazówkami, które pozwolą nam opuścić tajemnicze pomieszczenie. Więc jeśli zaskoczyła Cię zima, wpadłeś w letarg i szukasz zajęcia, escape room to na pewno propozycja warta przetestowania.

15.12.2015. 12:04

Zostań najlepszy!

Wspinaczka to sport piękny i nieskomplikowany, który uprawiać mogą wszyscy, jednak aby osiągnąć w nim sukcesu wymaga to od nas wiele pracy i odpowiedniego podejścia nie tylko do sportu, ale i do życia.

Czytaj dalej 09.03.2014. 14:15

Najnowsze dyscypliny sportów zimowych

Sporty zimowe są powszechnie znane. Każdy z nas wie czym jest narciarstwo biegowe, czy skoki narciarskie. Z czasem powstało jednak wiele sportów zimowych , które posiadają swoją specyfikę oraz są uprawiane według swoich indywidualnych zasad. Jednym z takich sportów jest snowbike.

Jest to bardzo dobra alternatywa dla tych osób, które kochają jazdę na rowerze i nie mogą tego sportu uprawiać zimą. Przede wszystkim jest to sport uprawiany przy pomocy specjalnie przystosowanego roweru, który zamiast kół ma płozy jak w sankach. Jest on lekki i zwrotny dzięki czemu możliwe jest wykonywanie na nim różnego rodzaju ewolucji oraz trików. Snowbike to dość stary wynalazek, ale tak na prawdę dopiero teraz został on doceniony i posiada wielu entuzjastów.

27.05.2013. 11:30

Dyscypliny sportowe, które można uprawiać zimą i latem

wyciag

Sport to zdrowie. Często jednak nie uprawiamy go ponieważ nie odpowiada nam pogoda jaka jest za oknem. Czasem odmawiamy sobie ruchu na świeżym powietrzu ponieważ nie mamy odpowiedniego sprzętu. Są jednak sporty , które można uprawiać zarówno latem jak i zimą.

Jednym z nich jest bieganie. Biegać można za równo latem jak i zimą. Latem należy zaopatrzyć się jedynie w cieplejsze ubranie i odpowiednią czapkę. W lecie natomiast wystarczą spodenki i odpowiednia koszulka. O dziwo latem można także uprawiać narciarstwo. Nie musi być ujemna temperatura i śnieg po kostki aby można było jeździ na nartach. Są w Polsce sztuczne stoki, dzięki którym zarówno skoki narciarskie jak i narciarstwo szybkie jest możliwe do uprawiania także latem.

09.05.2013. 15:10