Wady i zalety sportów zimowych

snowboard2

Sporty zimowe mają wielu entuzjastów. Przede wszystkim dzięki nim hartujemy nasze ciało i ducha. Posiadają wiele zalet. Prze de wszystkim to, że nasze ciało staje się odporne na działanie drobnoustrojów oraz innych wirusów i bakterii. Narciarstwo i inne sporty na śniegu przyczyniają się także do rozwoju naszej koordynacji ruchowej.

Sporty zimowe nie są pozbawione jednak wad. Przede wszystkim ich uprawianie jest dość kosztowne. Zakup odpowiedniego sprzętu oraz ubrania to koszt rzędu kilkuset złotych. Do tego dochodzą opłaty za jazdę po stoku lub po lodowisku. Niestety sporty zimowe są też mocno urazowe. Nieodpowiednie poruszanie się po stoku lub upadek może doprowadzić do nie jednej poważnej kontuzji.

22.05.2013. 13:08

Sporty zimowe

Zima to pora roku, na którą czeka wielu sportowców. Zima sprzyja uprawianiu wielu sportów. Odbywa się też wtedy wiele zawodów sportowych. Przede wszystkim wielu kibiców czeka na soki narciarskie. Są to zawody sportowe, które cieszą się nie lada powodzeniem. Dostarczają one wiele emocji oraz niezapomnianych chwil.

Innymi zawodami jest narciarstwo biegowe. Przez ostatnie kilka sezonów jest ono bardzo popularne. Z pewnością dlatego, że wielu polskich sportowców zdobywa coraz więcej trofeów w tej dyscyplinie. Poza tym zima sprzyja innym sportom takim jak łyżwiarstwo szybkie, łyżwiarstwo figurowe, saneczkarstwo, narciarstwo szybkie czy zawody snowboardowe. Każdy z tych sportów posiada wielu entuzjastów.

03.04.2013. 10:57